Przejdź do treści

Dzień domeny

Znamy ze szkoły wers z wiersza Cypriana Kamila Norwida zawierający tekst „Odpowiednie dać rzeczy słowo”. Można powiedzieć, że tak jak warto odpowiednio dobierać słowa w celu właściwego wyrażenia swoich myśli, tak w przypadku stron internetowych czy adresów e-mail warto odpowiednio dobierać nazwę domeny internetowej.

Domena internetowa, to – mówiąc prościej – adres strony internetowej, który wpisujemy w pasku przeglądarki lub używamy w adresie e-mail po znaku „@”. Jest to tak nieodłączna część naszej codzienności, że zazwyczaj nie zwracamy na nią uwagi, a przecież domena potrafi wiele powiedzieć o jej właścicielu.

Dlaczego Dzień Domeny Internetowej przypada akurat 15 marca? Zgodnie z informacją dostępną na stronie Ministerstwa Cyfryzacji, 15 marca 1985 r. zarejestrowana została pierwsza domena komercyjna – symbolics.com. Jako ciekawostkę można dodać, że nasza krajowa domena „.pl” ustanowiona została 30 lipca 1990 r.

GRUPA ELKA wśród oferowanych usług posiada m.in. pośrednictwo w rejestracji oraz utrzymaniu domen internetowych. Mamy oczywiście także własne domeny, a wśród nich naszą historyczną domenę elka.zgora.pl oraz zarejestrowane w późniejszych okresach: elka-it.pl, elka-steel.eu czy grupa-elka.pl. Dla naszych serwisów oferowanych Klientom wykupione zostało wiele domen internetowych, m.in. komornik-online.eu, rodo-online.eu, sygnalista-online.eu, wyciszanie.eu.

Jeśli prowadzicie Państwo jakąkolwiek działalność, chcecie się Państwo wyróżnić, to zachęcamy do posiadania własnej domeny internetowej, która najlepiej odda charakter Waszej obecności w Internecie.